5 wybranych przez nas zagrożeń dla zwierząt w okresie Świątecznym

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Przedstawiamy listę 5 wybranych przez nas zagrożeń dla zwierząt w okresie Świątecznym.
5 wybranych przez nas zagrożeń dla zwierząt w okresie Świątecznym Mieszczańska Centrum Weterynarii Wroclaw

Oto lista 5 wybranych przez nas zagrożeń dla zwierząt w okresie Świątecznym

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Przedstawiamy listę pięciu wybranych przez nas zagrożeń jakie niesie dla naszych czworonożnych pupili ten okres.

1. Gwiazda betlejemska

Spożycie elementów rośliny może spowodować zatrucie i wystąpienie objawów ze strony przewodu pokarmowego. Wymioty i biegunki prowadzą do odwodnienia, co może wymagać interwencji lekarskiej.

 

2. Choinka

Spożycie elementów drzewka ( kory, czy też igieł) lub wody spod drzewka, która może zawierać pestycydy, bakterie czy też pleśń, może stanowić duże zagrożenie dla zwierząt.

 

3. Ozdoby choinkowe

Koty to główni amatorzy ozdób choinkowych – spożycie szklanych lub plastikowych ozdób, czy też wstążek i łańcuchów stanowi duże niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia zwierząt i często wymaga interwencji chirurgicznej i długiej rekonwalescencji.

 

4. Świece, zimne ognie

Stanowią źródło wielu poparzeń u naszych pacjentów.

 

5. Tłuste jedzenie

Pyszności, którymi się zajadamy nie służą naszym zwierzętom, spożycie ciężkostrawnego i tłustego jedzenia może wywołać bardzo poważne zaburzenie jakim jest ostre zapalenie trzustki.

Czy ten artykuł okazał się dla Ciebie interesujący? Daj nam znać w komentarzach. Pamiętaj, jeśli szukasz lekarza weterynarii we Wrocławiu zarezerwuj wizytę u nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Co to jest koprofagia i jakie są jej przyczyny?

Co to jest koprofagia i jakie są jej przyczyny? Koprofagia, z greckiego kópros czyli kał oraz phagein czyli jeść, jest zjawiskiem polegającym na zjadaniu...

Syndrom PICA, czyli zespół łaknienia spaczonego u kotów i psów.

Syndrom PICA to przypadłość polegająca na zjadaniu przez zwierzęta rzeczy niejadalnych, takich jak papier, ubrania, ziemia, kamienie, beton, patyki, drobne kawałki metalu.

Dlaczego kot załatwia swoje potrzeby poza kuwetą?

Dlaczego kot załatwia swoje potrzeby poza kuwetą? Koty nie załatwiają się poza kuwetą bez przyczyny. Najczęściej stoi za tym konkretny przekaz, mówiący nam...

Choroba zwyrodnieniowa stawów (osteoarthritis) OA u psów i kotów

Choroba zwyrodnieniowa stawów OA (osteoarthritis) jest jednym z najpowszechniejszych schorzeń objawiających się postępującym bólem.