Dlaczego przed planowym zabiegiem chirurgicznym zalecamy wizytę ze zwierzęciem?

Przed planowanym zabiegiem, np. sterylizacją, kastracją, czy czyszczeniem zębów zawsze zalecamy wizytę z podopiecznym.
Dlaczego przed planowym zabiegiem chirurgicznym zalecamy wizytę ze zwierzęciem?

Przed planowanym zabiegiem, np. sterylizacją, kastracją, czy czyszczeniem zębów zawsze zalecamy wizytę z podopiecznym. Jest to niezwykle istotne, ponieważ w naszej przychodni znieczulenie dobieramy indywidualnie do każdego pacjenta. Tak zwana wizyta przedoperacyjna obejmuje dokładny wywiad anestezjologiczny oraz badanie kliniczne, podczas którego lekarz weterynarii dokładnie obserwuje zachowanie zwierzęcia, ocenia jego stan świadomości, czucia bólu oraz sposób oddychania . Na takiej wizycie zalecamy również badanie morfologii krwi oraz podstawowych parametrów biochemicznych aby sprawdzić m. in. funkcjonowanie nerek, wątroby, układu czerwono i białokrwinkowego oraz wiele innych.

Przeprowadzenie tych czynności ułatwia rozpoznanie ewentualnych nieprawidłowości przed znieczuleniem. Często okazuje się, że np. pacjent w średnim wieku cierpi na pierwsze, bezobjawowe stadia choroby serca lub nerek. Dzięki zebraniu tych informacji mamy możliwość odpowiedniego przygotowania naszego pacjenta do znieczulenia lub wykonania dodatkowych badań np. konsultacji kardiologicznych. Przykładamy bardzo dużą wagę do tych procedur,  bo to dzięki nim znacznie zwiększamy bezpieczeństwo znieczuleń naszych pacjentów. W Centrum Weterynarii Mieszczańska posiadamy nowoczesny monitoring, w tym kardiomonitor anestezjologiczny, oraz sam aparat do znieczulenia wziewnego a przede wszystkim wyszkolony personel co sprawia, że samo znieczulenie również przebiega na najwyższym poziomie. 

Jeszcze raz podkreślamy: podstawą do bezpiecznego znieczulenia jest poznanie pacjenta i jego indywidualnych potrzeb, dlatego serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszym personelem.

Czy ten artykuł okazał się dla Ciebie interesujący? Daj nam znać w komentarzach. Pamiętaj, jeśli szukasz lekarza weterynarii we Wrocławiu zarezerwuj wizytę u nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

5 wybranych przez nas zagrożeń dla zwierząt w okresie Świątecznym

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Przedstawiamy listę 5 wybranych przez nas zagrożeń dla zwierząt w okresie Świątecznym.

Co to jest koprofagia i jakie są jej przyczyny?

Co to jest koprofagia i jakie są jej przyczyny? Koprofagia, z greckiego kópros czyli kał oraz phagein czyli jeść, jest zjawiskiem polegającym na zjadaniu...

Syndrom PICA, czyli zespół łaknienia spaczonego u kotów i psów.

Syndrom PICA to przypadłość polegająca na zjadaniu przez zwierzęta rzeczy niejadalnych, takich jak papier, ubrania, ziemia, kamienie, beton, patyki, drobne kawałki metalu.

Dlaczego kot załatwia swoje potrzeby poza kuwetą?

Dlaczego kot załatwia swoje potrzeby poza kuwetą? Koty nie załatwiają się poza kuwetą bez przyczyny. Najczęściej stoi za tym konkretny przekaz, mówiący nam...