Syndrom brachycefaliczny u psów

Syndrom brachycefaliczny u psów. W ostatnich latach dużym zainteresowaniem zaczęły cieszyć się rasy należące do grupy psów brachycefalicznych.
Syndrom brachycefaliczny u psów Mieszczanska Centrum Weterynarii

W ostatnich latach dużym zainteresowaniem zaczęły cieszyć się rasy należące do grupy psów brachycefalicznych. Należą do nich między innymi buldog francuski, buldog angielski, mops, dog z Bordeaux, shih tzu, pekińczyk i boston terier.
Pojęcie pies w typie brachycefalicznym oznacza, że budowa anatomiczna jego głowy cechuje się kwadratową czaszką oraz skróconą i spłaszczoną kufą.
Syndrom brachycefaliczny to zespół wad anatomicznych, które mogą objawiać się w następujący sposób:

  • chrapanie
  • świsty
  • charczenie
  • oddychanie przez otwarty pysk
  • skłonność do udaru cieplnego
  • nietolerancja wysokich temperatur
  • bezdech nocny
  • ulewanie pokarmu
  • nawracające stany zapalne górnych i dolnych dróg oddechowych

Leczenie syndromu brachycefalicznego może być chirurgiczne lub zachowawcze, polegające na leczeniu objawowym. Zabieg chirurgiczny polega na korekcji występujących anomalii anatomicznych.

Jeśli masz pupila, który należy do grupy psów brachycefalicznych i wykazuje którekolwiek z powyższych objawów skonsultuj to z lekarzem weterynarii.

Centrum Weterynarii Mieszczańska
Umów wizytę:
Telefonicznie: 535 588 874
Przez internet: https://rezerwacja.centrumweterynarii.com/

Czy ten artykuł okazał się dla Ciebie interesujący? Daj nam znać w komentarzach. Pamiętaj, jeśli szukasz lekarza weterynarii we Wrocławiu zarezerwuj wizytę u nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Co to jest koprofagia i jakie są jej przyczyny?

Co to jest koprofagia i jakie są jej przyczyny? Koprofagia, z greckiego kópros czyli kał oraz phagein czyli jeść, jest zjawiskiem polegającym na zjadaniu...

Syndrom PICA, czyli zespół łaknienia spaczonego u kotów i psów.

Syndrom PICA to przypadłość polegająca na zjadaniu przez zwierzęta rzeczy niejadalnych, takich jak papier, ubrania, ziemia, kamienie, beton, patyki, drobne kawałki metalu.

Owczarek niemiecki – jedna z najbardziej popularnych ras na świecie

Owczarek niemiecki to pies, który posiada wiele zdolności i talentów. Inteligentny i lojalny, zrównoważony, pewny siebie, oddany właścicielowi, łagodny...

Owczarek australijski – łagodny pies o dynamicznej osobowości

Owczarek australijski, często nazywany „aussie” jest psem, który potrzebuje wymagających i wielostronnych zadań, angażujących go fizycznie i intelektualnie, ...