Pierwsza wizyta Twojego pupila w gabinecie weterynaryjnym.

Na pierwszej wizycie lekarz weterynarii, ustala cały program profilaktyki oraz jakich zabiegów aktualnie wymaga...
grupa slodkiech kotkow

Nikt nie daje instrukcji obsługi do szczeniaka czy kociaka, a opieka nad takim maluchem wiąże się ze stosowaniem odpowiedniej diety oraz profilaktyki. Na pierwszej wizycie takiego malucha lekarz weterynarii dokładnie go bada, ustala cały program profilaktyki oraz jakich zabiegów aktualnie wymaga. Innymi słowy rozpisuje daty nadchodzących szczepień i odrobaczenia. Taka wizyta to też okazja, aby zadać lekarzowi weterynarii wszystkie nurtujące pytania oraz rozwiać swoje wątpliwości w kwestiach wychowania i pielęgnacji nowego członka rodziny. Należy pamiętać, że profilaktykę szczeniąt i kociąt rozpoczyna się w pierwszych tygodniach życia, dlatego im szybsza wizyta z takim maluchem, tym lepiej zabezpieczony będzie Wasz podopieczny.


Zabierając szczeniaka, czy kociaka do gabinetu weterynaryjnego proszę unikać kontaktu z innymi zwierzętami. W gabinecie otoczymy go należytą opieką i zadbamy o higienę jego przyjęcia.

Czy ten artykuł okazał się dla Ciebie interesujący? Daj nam znać w komentarzach. Pamiętaj, jeśli szukasz lekarza weterynarii we Wrocławiu zarezerwuj wizytę u nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

5 wybranych przez nas zagrożeń dla zwierząt w okresie Świątecznym

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Przedstawiamy listę 5 wybranych przez nas zagrożeń dla zwierząt w okresie Świątecznym.

Co to jest koprofagia i jakie są jej przyczyny?

Co to jest koprofagia i jakie są jej przyczyny? Koprofagia, z greckiego kópros czyli kał oraz phagein czyli jeść, jest zjawiskiem polegającym na zjadaniu...

Syndrom PICA, czyli zespół łaknienia spaczonego u kotów i psów.

Syndrom PICA to przypadłość polegająca na zjadaniu przez zwierzęta rzeczy niejadalnych, takich jak papier, ubrania, ziemia, kamienie, beton, patyki, drobne kawałki metalu.

Dlaczego kot załatwia swoje potrzeby poza kuwetą?

Dlaczego kot załatwia swoje potrzeby poza kuwetą? Koty nie załatwiają się poza kuwetą bez przyczyny. Najczęściej stoi za tym konkretny przekaz, mówiący nam...